MIESZKANIE W SOPOCIE

Projekt wnętrz: LINE, Karolina Figel,

Data: 2021

Lokalizacja: Sopot, Polska

Powierzchnia:50 m2

Zakres prac: Projekt wnętrz, projekt mebli.

Zdjęcia wnętrz: MIGDAŁ STUDIO oraz Dominika Szałowska

Meble wykonał: This is Wood

Mieszkanie znajduje się w jednej ze spokojnych sopockich kamienic, w której duch czasu nadal żyje w detalach. Sentyment i miłość do naturalnych, ponadczasowych materiałów były podstawą do zbudowania relacji z Klientem i powstania tego projektu, który miał pełnić funkcję mieszkania wczasowego oraz na wynajem. Chcieliśmy więc wykreować wnętrze będące odskocznią od codzienności, które sprzyja odpoczynku i pozwala uciec od zgiełku miasta.

Wnętrze mieszkania na ostatnim piętrze kamienicy zmieniło całkowicie swój wygląd oraz układ funkcjonalny. Jeszcze niedawno było podzielone na kilka niewielkich pokoi, dzisiaj wchodząc do środka czujemy otwartą przestrzeń, a dodatkowe otwory okienne doświetliły i rozjaśniły przestrzeń. Nietypowa kubatura sufitów wymagała indywidualnego podejścia. Wszystkie zabudowy stolarskie zostały wykonane od podstaw i dopasowane do mieszkania. Autorskim projektem jest również masywny stół z litego drewna oraz niestandardowo duża kanapa zapraszająca do relaksu. Szafy oraz łazienka ukryte zostały w zabudowie ze sklejki.

Nowoczesność i minimalizm łączą się z ponadczasowymi dodatkami. Wysoka jakość materiałów i solidność wykonania to baza do zbudowania szlachetnego i nieprzemijalnego charakteru wnętrza.