MIESZKANIE W GDYNI

Projekt wnętrz: LINE, Karolina Figel

Data: 2019

Lokalizacja: Gdynia, Polska

Powierzchnia: 55 m2

Zakres prac: Projekt wnętrz,

projekt przebudowy części

pomieszczeń, projekt części

umeblowania, renowacja mebli.

Zdjęcia wnętrz: LINE

Meble wykonał: Rafał

Koczorowski

Beże oraz ciepłe odcienie drewna wprowadzają do wnętrza spokój, natomiast biel przejrzystość. Nawet w pochmurne dni mieszkanie te dzięki jasnym barwą jest jasne, przejrzyste i “lekkie”. Dodatkowo białe ściany sprawiają, że detale przedmiotów znajdujące się na ich tle są podkreślone. Zestawiając ze sobą faktury myśleliśmy o tym, aby wprowadzić między nimi duży kontrast, aby zwiększyć doznania wizualne, a dzięki temu zadziałać na zmysły odbiorcy. Ważne jest również dla nas, aby materiały pozytywnie pobudzały wrażliwość użytkownika.

Mieszkanie to zostało wykończone zdrowymi i naturalnymi materiałami. Użyto farb z niską zawartością LZO, natomiast drewno zostało zaimpregnowane w 100 % naturalnymi olejami. W tym projekcie nie ma miejsca dla plastikowych mebli, ani innych syntetycznych materiałów. Istotne było, aby nowa przestrzeń była zdowa i bezpieczna dla mieszkańców.

Kiedy wybieramy przedmioty, tekstylia i meble, które będą znajdować się w projektowanym wnętrzu robimy to z pełną świadomościa, szacunkiem do człowieka i środowiska. Czyli dobieramy takie materiały, które nie są szkodliwe dla zdrowia, są biodegradowalne i naturalne. Istotny jest dla nas sposób pozyskiwania surowca, etyka pracy ludzi, którzy tworzą meble i to jak długo przetrwają rzeczy znajdujące się w mieszkaniu.

Jeżeli jest Ci bliska nasza filozofia projektowa albo chcesz dowiedzieć się czy będziesz się dobrze czuła/czuł w takich wnętrzach- spotkajmy się!