MIESZKANIE W GDYNI – YACHT PARK

Projekt wnętrz: LINE, Karolina Figel,
Karolina Jankowska

Data: 2021

Lokalizacja: Gdynia, Polska

Powierzchnia: 61 m2

Zakres prac: Projekt wnętrz, projekt mebli.

Zdjęcia wnętrz: KRONIKI

Meble wykonał: Woodern

Widok bezkresu błękitnego nieba nad migoczącym morzem stał się dla nas bezkonkurencyjnym motywem przewodnim. To dla krajobrazu kreowaliśmy wnętrze w taki sposób, aby wyeksponować jego urok. Wnętrze otrzymało nowy, otwarty plan. Szklana ścianka w drewnianej ramie oddziela sypialnie od strefy dziennej, w której głównym punktem jest drewniany stół.

Kojąca, jasna kolorystyka, minimalizm, miękka forma przedmiotów i duża ilość naturalnych materiałów działają uspokajająco i terapeutycznie. Zmysł wzroku dzięki delikatnym barwą może odpocząć i skierować spojrzenie na spokojną wodę za oknem. W dodatkach odnajdziemy wiklinowe kosze, len o zróżnicowanej gramaturze, surową, glinianą ceramikę czy fotel z abaki (wytrzymałego włókna z liści bananowca). Wybór takich materiałów nie był przypadkowy. Zależało nam na teksturach, które będą oddziaływać na odbiorcę pobudzając jego zmysły. Zapach trawy morskiej, którą zastosowano na podłodze w sypialni roztacza się po całym mieszkaniu dając orzeźwienie.

Pobyt w tym miejscu pozwoli nam uciec od codziennej gonitwy z czasem, otworzy na nowe doznania zmysłowe oraz uświadomi o pięknie i szlachetności prostoty.