PROJEKT WNĘTRZ DWORKU OLSZYNKA W GDAŃSKU

Projekt wnętrz: LINE, Karolina Figel

Data: 2018

Lokalizacja: Gdańsk, Polska

Powierzchnia: 566 m2

Zakres prac: Projekt wnętrz,

projekt przebudowy części

pomieszczeń, projekt części

umeblowania.

Wizualizacje: LINE

Projekt ten zakłada powstanie przestrzeni dla zboru zielonoświątkowców oraz stworzenie prywatnego mieszkania dla pastora oraz jego rodziny. Jest to miejsce do wspólnego spędzania czasu, do medytacji i modlitwy. Chcieliśmy, aby w tym miejscu użytkownicy czuli się lekko i swobodnie. Spokój i harmonię wnętrz uzyskaliśmy poprzez zastosowanie stonowanych barw w podobnej tonacji oraz zróżnicowaniu zastosowanych faktur.

W tym projekcie staraliśmy się jak najbardziej wydobyć piękno z tego zabytkowego dworku. Ważnym zabiegiem było zastosowanie większych otworów w południowych oknach oraz tej samej posadzki co wewnątrz. Dzięki temu ganek stał się bardziej dostępny i zintegrowany z wnętrzem. Udało nam się w ten sposób podkreślić i poszerzyć widok na to ważne, historyczne miejsce. Ganek jest również elementem łączącym ogród z wnętrzem dworku. Dzięki temu stał się on integralną częścią wnętrza i wprowadza naturę do środka.

Podczas projektowania dworku analizowaliśmy jak przestrzeń wpływa na zachowanie i samopoczucie człowieka. Uświadomiliśmy sobie, że każdy ze zmysłów jest równie ważny. Takie podejście pozwoliło nam na zaprojektowanie wnętrz, które intensywnie oddziałują na użytkownika oraz są lepiej zapamiętywane.