MIESZKANIE INWESTYCYJNE- KAWALERKA

Projekt wnętrz: LINE, Karolina Figel

Data: 2018

Lokalizacja: Gdynia, Polska

Powierzchnia: 35 m2

Zakres prac: Projekt wnętrz, projekt przebudowy części pomieszczeń, projekt części umeblowania, renowacja mebli.

Zdjęcia wnętrz: LINE

Meble wykonał: Rafał

Koczorowski

Jeszcze kilka miesięcy temu był to duży pokój. Dziś pełni funkcję kawalerki z przeznaczeniem do najmu krótko- oraz długoterminowego. Projektowanie mieszkań inwestycyjnych wymaga trochę innego spojrzenia. W takich przestrzeniach należy przewidzieć odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, powinno znajdować się jak najmniej mebli podatnych na zniszczenia, a mieszkania z brakiem niepotrzebnych zakamarków to zbawienie dla osób sprzątających. Mała łazienka o ile jest funkcjonalna w zupełności wystarczy.

Aby zachować trochę klimatu starego mieszkania, a jednocześnie nie zwiększać kosztów remontowych w projekcie została zachowana stara, drewniana podłoga. Trzeba było ją wycyklinować, ponownie zabezpieczyć i voila! Nieestetyczny grzejnik oraz poniszczony parapet został zasłonięty długim, pogłębionym blatem. Dzięki temu została zagospodarowana nowa przestrzeń- siedzisko dla dwóch osób z widokiem na Gdynie. Ważne było, aby otwarta kuchnia miała „lekką” formę, a jednocześnie dużo miejsca do przechowywania. Udało się to dzięki zlikwidowaniu górnych szafek i zaprojektowaniu wyspy kuchennej.

W projektach zawsze kładziemy nacisk na naturalne materiały. Drewno na podłodze, blacie kuchennym, pogłębionym i wydłużonym parapecie oraz na ławce balkonowej stanowią główny materiał we wnętrzu. Tkaniny na poduszkach i kocu to bawełna oraz len.