ZABUDOWA KUCHENNA

Projekt: LINE
Data: 2019
Lokalizacja: Gdynia, Polska
Zakres prac: kuchnia na wymiar, dobór materiałów wykończeniowych, okuć, sprzętów AGD.
Zdjęcia wnętrz: LINE
Meble wykonał: Rafał
Koczorowski

Aby zachować minimalistyczny styl zaproponowaliśmy biały piekarnik, który idealnie wtapia się w zabudowę kuchenną. Natomiast czarny zlew z baterią oraz płytą indukcyjną są mocnymi akcentami dla całej kuchni.

W tej realizacji zastosowaliśmy wyjątkowo cieńki blat laminowany o grubości 12 mm, który swoimi wymiarami wpasowuję się w proporcję uchwytów krawędziowych. Dzięki bardzo mocno sprasowanej płycie oraz materiałowi odpornemu na ścieranie blat posłuży wiele lat.

Zarówno fronty jak i uchwyty są lakierowane na biały matowy kolor. Uchwyty są wpuszczane w fronty, a ich mocowanie niewidoczne.

Każdy z wymiarów frontów jest wielokrotnościa liczy 15. Dzięki takiej zasadzie kuchnia jest bardziej spójna, uporządkowana i dopasowana do dostępnych na rynku sprzętów AGD.

Aby uzyskać swobodnie wyglądającą powierzchnię pomiędzy blatem a szafkami górnymi zastosowaliśmy tynk jednowarstwowy, który tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach. Swoją fakturą nawiązuje do nierówności występującymi w naturze.