ZABUDOWA KUCHENNA + WYSPA

Projekt: LINE
Data: 2018
Lokalizacja: Gdynia, Polska
Zakres prac: kuchnia na wymiar, dobór materiałów wykończeniowych, okuć, sprzętów AGD
Zdjęcia wnętrz: LINE
Meble wykonał: Rafał
Koczorowski

Celem projektu było stworzenie lekkiej formy z dużą ilością miejsca do przechowywania. Podstawową decyzją było zlikwidowanie górnych szafek kuchennych i zaprojektowaniu wyspy kuchennej.

Istotne było, aby kuchnia została wykonana w stylu minimalistycznym, dlatego też każdy detal był bardzo ważny. Półkę nad blatem podtrzymują specjalne wewnętrzne wsporniki, które są ukryte a jednocześnie dają duże możliwości obciążeniowe.

Zarówno fronty jak i uchwyty krawędziowe są lakierowane na biały matowy kolor. Uchwyty są wpuszczane w fronty, a ich mocowanie niewidoczne.

Drewno bukowe zastosowaliśmy na blatach oraz półce. Dzięki swojej grubości (27 mm) drewno lekko ociepla przestrzeń, ale nie przytłacza i nadal forma kuchni jest “lekka”.

Naszym zadaniem było również dobranie sprzętów AGD. Ze względu na to, że kuchnia znajduję się w mieszkaniu na wynajem dobór ich pełnił istotną rolę. Zależało nam, aby wyposażenie było wyjątkowo wytrzymałe, z małą ilością elementów, które mogą się zepsuć, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie.